Za co pokochałam Maltę?


Zachwycam się Maltą każdego dnia, nawet jeśli zdenerwuję się na transport publiczny, łapię oddech i znów mam dobry humor;) Do końca jeszcze nie wiem za co kocham ją najbardziej - jest tyle rzeczy... Być może jeszcze wiele w życiu nie widziałam, być może zachwycam się Maltą bo nie wiem jaki piekny jest świat dalej, ale wiecie co? Naprawdę czuję do niej chemię i wiem, że to nie ostatnie nasze spotkanie. To trochę tak jak podczas poznawania ludzi. Czasem po prostu kogoś spotykasz, wymieniasz się kontaktem i tyle...Innym razem poznajesz kogoś i czujesz, że "coś" jest inaczej, spojrzenie, dotyk i rozmowa są wyjątkowe, zaczynasz czuć motyle w brzuchu a nawet kręci Ci się w głowie...w takich momentach myślisz, że życie sprawia niespodzianki, że każda sytuacja jest z góry zaplanowana i tak naprawdę po burzy zawsze wychodzi słońce... Tak właśnie działa na mnie Malta!;) Ten wyjazd traktuję jako swoją lekcję życia, ale taką z której bez płaczu i smutku dużo się nauczę. 

1. Za dostęp do morza i ciepły klimat
Od zawsze wiedziałam, że jestem stworzona do życia w ciepłym klimacie, naprawdę nie potrzebuję do szczęścia zimy;)


 2. Za ludzi: ich życzliwość i otwartość, a także za piękne domy: kolorowe okna i drzwi
Jest takie powiedzenie w Polsce "Dobrą gospodynie poznasz po jej oknie" - maltańczycy chyba je znają bo okna i wejścia do ich domów wyglądają pięknie!


3. Za roślinność, na którą nie zawsze jest miejsce i warunki a ona na złość pnie się górę!
Poznajecie na zdjęciu poniżej? To gwiazda betlejemska;)  4. Za te cudowne ogrody, balkony i tarasy na dachu!
Codziennie robię zdjęcia nowym miejscom, co tu dużo mówić, zobaczcie ostatnie


5. Za śniadania na plaży
Jestem tu już prawie miesiąc i nadal nie przestały mi się nudzić posiłki na plaży, często wychodzę z domu wcześniej biorę swoje śniadanie lub kupuje na mieście i jem nad brzegiem morza. Cudownie jest zaczynać tak dzień! 


6. Za wolną przestrzeń i poczucie samotności
Odchodząć od miejsc zabudowanych i uszczęszczanych przez turystów możemy spotkać takie jak to poniżej. Malta nie jest wielka a pomimo to jest tu jeszcze tak wiele miejsca niewykorzystanego. Wystarczy trochę zboczyć z głównej drogi aby zoabczyć pola...